2016 - 2017 Dönemi

Ç.Ü. ÇOCUK YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNE 2 ADET SOLUNUM CİHAZI KÜRESEL BAĞIŞI


Çukurova Üniversitesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesine 2 adet solunum cihazı küresel bağışı projesidir. Adana'daki 5 kulüp parasal destek vermiştir. Cihazlar Haziran ayında Çukrova Üniversitesi'ne teslim edilmiştir.
GENÇLERİMİZ GELECEGİMİZ


Adana il bağlı Abdioğlu Köyünde Kazime Özler İlköğretim Okulu öğrencilere Cumartesi günleri en az 2 üye 57 öğrenciye kendi meslek ve işleri hakkında bilgi vermekte, sohbet etmektedir.

Buradaki yetenekli çocuklar ailesi ve uzman kişilerle görüşüp yeteneklerine göre yönlendiriliecektir.TOPLUM LİDERLERİ GELİYOR


Toplum Liderleri Geliyor Programı, öğretmen adayı gençlerimizin ileride bir toplum lideri olarak ülkemizin çeşitli yerlerinde yapacakları görevleri sırasında, Cumhuriyetimizin vazgeçemeyeceğimiz kazanımlarını korumalarını ve onlara çağdaş bir ufuk kazandırarak üniversite eğitimleri sırasında edindikleri mesleki ve kültürel birikimlerine ek değerler katmayı amaçlayan bir Rotary programıdır. Ders saatleri dışında ve Üniversitenin işbirliği ile sürdürülen bir programdır.

Bu yıl 9.'sunu gerçekleştirdiğimiz bu program 16 oturumdan oluşmaktadır.ULUSLARARASI YAZ KAMPI


Hemen her sene gerçekleştirdiğimiz Sun & Fun and Sports Uluslararası Yaz Kampımızı bu sene 11-20 Temmuz 2016 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

6 farklı ülkeden 7 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz kampımızı Adana ve Tarsus şehir turları, çeşitli spor aktiviteleri ve haftasonu ise Çamlıyayla da trekking ve kamp ile tamamladık.
UZUN DÖNEM DEĞİŞİM ÖĞRENCİSİ


Sürekli yaptığımız bir başka değişim programı da uzun dönem öğrenci ağırlamak ve göndermek. Bu sene ülkemize ve şehrimize gelen Brezilya’dan Murillo Franco Oliveira oldu.17 yaşındaki Murillo tarafımızdan  bölgenin en prestijli okullarından Tarsus Amerikan Kolejinde IB programında eğitim görmüştür.


Uluslararasi Rotary 2430. Bölge 2 Adam Yazilim