Değerli Dostlar,Bu ay yeni bir toplum birliği kurduk. Cumhuriyet Evleri RTB kuruluşunu gerçekleştirdik ve sertifikamızı aldık.


2-6 Nisan tarihleri arasında Friendship Exchange ve ikiz kulüp anlaşması yaptığımız Voorst Rotary Kulübünü ziyaret ettik. Kulüp toplantılarına katıldık ve 2 gün çeşitli işletmeleri gezdik ,bilgi sahibi olduk.

7 Nisan günü portakal çiçeği karnavalı kapsamında yapılan 10 km’lik koşuya kulübümüz adına Efe dostumuz katılmıştır. Kendisine bir kez daha teşekkür ederim.

20 Nisan Cumartesi günü TLG kapanışımızı yaptık ve koçluk sertifikası almaya hak kazanan öğrencilere sertifikalarını takdim ettik, ayrıca katılım belgelerini dağıttık.

23 Nisan günü Kazime Özler İlkokulunun 20 öğrencisini La Creme atölyeye götürdük. Çocuklar burada cup cake yaptılar ve çok eğlendiler.
 26-28 Nisan tarihlerinde Bölgemizde ilk defa yapılan Köy RYLA’sını geçen sene kaybettiğimiz kardeşimiz Ozan Yüksek anısına düzenledik. 18-22 yaş gurubunda 20 gencimizin katıldığı seminer ,katılımcıların büyük beğenisiyle tamamlandı.

 
 Bölgemiz iki Rotary Kulübünün kurulması ile daha da güçlendi, Alpaslan Yücel dostumuzun da kuruluşunda görev aldığı Osmaniye Rotary Kulübü ve Diyarbakır Rotary Kulübü kuruldu.

Hoş geldin Diyarbakır ve Osmaniye Rotary Kulübü.

Dönemimizin sonlarına yaklaşırken hepinize güzel günler diliyorum.

Rotaryen saygı ve sevgilerimle

Hüseyin Kanat

Uluslararasi Rotary 2430. Bölge 2 Adam Yazilim